AnaSayfa » Önemli Bilgiler, Sağlık

Bebek Gazı Nasıl Çıkarılır?Bebek Gazı İçin Yapılması Gerekenler…

30 Ağustos 2012 Hiç Yorum Yapılmamış
Reklam

bebeklerde gaz sancisi relieve gas in babies 150x150 Bebek Gazı Nasıl Çıkarılır?Bebek Gazı İçin Yapılması Gerekenler...Yeni doğan bebeklerde en sık görülen şikayet gaz sorunu ve gaz sancılarıdır.Bebeklerin henüz midelerinin çok hassas olmasından kaynaklanan ve annelerin uykusuz geceler geçirmesine neden olan bu sorunu nasıl en aza indirebiliriz.Bebek Gazı Nasıl Çıkarılır?

Bebeklerin anne sütüne ve beslenmeye alışma sürecinde gaz sorunu ve gaz sancısı yaşaması normal bir durumdur.Annelerin gaz durumunda nasıl davranması gerektiği hakkında bir kaç ipucunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

aaaaaa

Öncelikle bebeğinizde gaz oluşmaması için önlem almalısınız.Yani emzirme sonrasında ilk yapmanız gereken bebeğinizin gazını çıkarmak olsun.Bunun pözisyonu herkesin bildiği gibi bebeğin karnı sizin omuzunuza gelecek şekilde bebeği yatırıp sırtına hafifce vurmaktır.

2 önemli husus anne sütünün kalitesidir.Yani annenin nasıl beslendiği de mühimdir.Gaz yapacak ve gaz oluşmasına sebep olacak besinlerden uzak durmalıdır.Rezene ve papatya çayı da gaza çok iyi gelir.Anne bu dönemde bol bol rezene ve papatya çayı tüketirse rahat bir dönem geçmesine yardımcı olur.Bebeğe de beslenme aralarında bu çaydan 1-2 çay kaşığı verilebilir.Onu da rahatlatacaktır.

Bir diğer yardımcı husus doktorların vereceği bitkisel gaz damlaları size yardımcı olacaktır.Tabiki bu doktor tavsiyesi ve kontrolünde olmalıdır.

Etiketler:

Bu yazı 30 Ağustos Perşembe 2012 saat 07:22 tarihinde Önemli Bilgiler, Sağlıkkategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
Önemli Uyarı Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır.Bu bilgiler yanlış ve hatalı olabilir yada zamanla geçerliliğini kaybedebilir.Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizden indirdiğiniz her türlü dosyayı virüs taramasından geçiriniz.Bu dosyaların güvenilirliğini garanti etmiyoruz.