AnaSayfa » Dini Bilgiler, Güncel Haberler, İslamiyet

Cuma Gününün Faziletleri Nelerdir-Cuma Günü Ve Cuma Gecesinin Faziletleri

28 Mart 2013 Hiç Yorum Yapılmamış
Reklam

cuma gununun fazileti nelerdir 150x150 Cuma Gününün Faziletleri Nelerdir Cuma Günü Ve Cuma Gecesinin FaziletleriCuma günü Müslümanlar için çok faziletli ve mübarek bir gündür.Ayet ve hadislerde bu konunun önemi anlatılır.Cuma günü yapılması gereken bazı ibadetler vardır.Ayrıca cuma günü bol bol salavat getirmek çok sevaplı ve faziletlidir.

Cuma günü Müslümanlar için çok faziletli ve mübarek bir gündür.Ayet ve hadislerde bu konunun önemi anlatılır.Cuma günü yapılması gereken bazı ibadetler vardır.Ayrıca cuma günü bol bol salavat getirmek çok sevaplı ve faziletlidir.trans Cuma Gününün Faziletleri Nelerdir Cuma Günü Ve Cuma Gecesinin Faziletleri

Cuma günü fırsat bilinir ve bazı ibadetlerle ihya edilirse bol bol sevap kazanmaya vesile olur.

aaaaaa

Mesela cuma gününe özel gusül abdesti alınırsa bir sonraki cumaya kadar işleyeceği küçük günahları affolunur.Bu konuyla ilgili hadis-i şerifler mevcuttur.

Cuma günü 80 tane salavat getirenin 80 yıllık günahına kefaret olur.

Cuma günü Kehf suresini okuyan kıyametin fitnesinden deccalin fitnesinden korunur ve emin olur.

Cuma gününün faziletleri cuma gecesinden başlar.Cuma gecesi de herkesin bildiği gibi perşembeyi cumaya bağlayan gecedir.Yani bu ibadetlerin hepsini perşembe gecesinden de yapabilirsiniz.

Etiketler:

Bu yazı 28 Mart Perşembe 2013 saat 09:50 tarihinde Dini Bilgiler, Güncel Haberler, İslamiyetkategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
Önemli Uyarı Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır.Bu bilgiler yanlış ve hatalı olabilir yada zamanla geçerliliğini kaybedebilir.Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizden indirdiğiniz her türlü dosyayı virüs taramasından geçiriniz.Bu dosyaların güvenilirliğini garanti etmiyoruz.