Cuma Gününün Faziletleri Nelerdir-Cuma Günü Ve Cuma Gecesinin Faziletleri

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

cuma gununun fazileti nelerdir 150x150 Cuma Gününün Faziletleri Nelerdir Cuma Günü Ve Cuma Gecesinin FaziletleriCuma günü Müslümanlar için çok faziletli ve mübarek bir gündür.Ayet ve hadislerde bu konunun önemi anlatılır.Cuma günü yapılması gereken bazı ibadetler vardır.Ayrıca cuma günü bol bol salavat getirmek çok sevaplı ve faziletlidir.

Cuma günü Müslümanlar için çok faziletli ve mübarek bir gündür.Ayet ve hadislerde bu konunun önemi anlatılır.Cuma günü yapılması gereken bazı ibadetler vardır.Ayrıca cuma günü bol bol salavat getirmek çok sevaplı ve faziletlidir.trans Cuma Gününün Faziletleri Nelerdir Cuma Günü Ve Cuma Gecesinin Faziletleri

Cuma günü fırsat bilinir ve bazı ibadetlerle ihya edilirse bol bol sevap kazanmaya vesile olur.

Mesela cuma gününe özel gusül abdesti alınırsa bir sonraki cumaya kadar işleyeceği küçük günahları affolunur.Bu konuyla ilgili hadis-i şerifler mevcuttur.

Cuma günü 80 tane salavat getirenin 80 yıllık günahına kefaret olur.

Cuma günü Kehf suresini okuyan kıyametin fitnesinden deccalin fitnesinden korunur ve emin olur.

Cuma gününün faziletleri cuma gecesinden başlar.Cuma gecesi de herkesin bildiği gibi perşembeyi cumaya bağlayan gecedir.Yani bu ibadetlerin hepsini perşembe gecesinden de yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>