AnaSayfa » Genel Kültür, Kadınca, Önemli Bilgiler

Emziren Anne Diyet Yapabilir Mi?

16 Nisan 2013 Hiç Yorum Yapılmamış
Reklam

emziren anne diyet yapabilir mi 150x150 Emziren Anne Diyet Yapabilir Mi?Hamilelik esnasında alınan kilolar hanımların korkulu rüyasıdır.Eğer hamilelik esnasında az kilo aldıysanız şanslı durumdasınız demektir.Peki alınan kiloları vermek için emzirirken ne yapılmalı?Emziren Anne Diyet Yapabilir Mi?

 

 

Emziren Anne Diyet Yapabilir Mi?

aaaaaa

Hamilelik esnasında alınan kilolar hanımların korkulu rüyasıdır.Eğer hamilelik esnasında az kilo aldıysanız şanslı durumdasınız demektir.Peki alınan kiloları vermek için emzirirken ne yapılmalı?

Öncelikli olarak doğum yapan ve emziren annenin ilk derdi bebeğini sağlıklı büyütmek olmalıdır.Kişi bunu kendisine telkin etmeli ve zamanla fazla kilolardan kurtulabileceğini düşünerek rahatlatmalıdır.

Öncelikle doğum sonrası kilolardan acil olarak kurtulmak istiyorsanız bir uzmana başvurabilir ve emziren annelere uygun bir diyet programını rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Ayrıca genel olarak da emziren kadın her şeyi yemelidir diye yaygın bir inanış vardır.Hal böyle olunca hamilelikte alınan kilolara bir de emzirme döneminde alınan kilolar eklenir ve kişi kendisini daha kötü hissetmeye başlar.Buna fırsat vermemek için emzirme döneminde bol su tüketmeli ve ağır yiyeceklerden uzak durmalıdır.Kızartma ve hamur işinden mümkün mertebe uzak durarak kendi kendinize önlem alabilirsiniz.Bol meyve ve sebze tüketerek ve bazı süt arttırıcı gıdalar tüketmelisiniz.Mesela kuru soğan ve cevizin süt arttırdığı uzmanlarca söylenmektedir.

Etiketler:

Bu yazı 16 Nisan Salı 2013 saat 08:46 tarihinde Genel Kültür, Kadınca, Önemli Bilgilerkategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
Önemli Uyarı Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır.Bu bilgiler yanlış ve hatalı olabilir yada zamanla geçerliliğini kaybedebilir.Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizden indirdiğiniz her türlü dosyayı virüs taramasından geçiriniz.Bu dosyaların güvenilirliğini garanti etmiyoruz.