AnaSayfa » Önemli Bilgiler, Sağlık

Günde Ne Kadar Kahve Tüketmeliyiz?

22 Eylül 2012 Hiç Yorum Yapılmamış
Reklam

kahve 150x150 Günde Ne Kadar Kahve Tüketmeliyiz?Kahve bizim kültürümüzde vazgeçilmez bir içecektir.Ama her şeyde olduğu gibi kahvede de miktarı ayarlamak ve dozunu kaçırmamak önemli.Peki sağlıklı bir kişi günlük ne kadar kahve tüketebilir…

aaaaaa

Uzmanlar kahvenin faydalı bir içecek olduğunu fakat fazla tüketilmesi halinde zararlarının ortaya çıktığını açıklıyor.Sağlıklı bir kişinin günlük kafein tüketme sınırının 2 tatlı kaşığı yani 2 fincan olduğunu bildiriyor.Peki bunun üzerinde tüketilirse ne gibi sonuçlar doğurur.

Az miktardaki kahvenin kişiye dinamizm verdiğini ancak 2 fincandan fazla kahvenin anemiye bağlı olarak saçlarda dökülme, halsizlik, yorgunluk, odaklanamama gibi sorunlara yol açtığına dikkat çeken Işın Sayın, “Sırf bu nedenle kahveye daha çok ihtiyaç duyarsınız ve fark etmeden bağımlı hale gelebilirsiniz. 2 tatlı kaşığından fazla kahve, uzun süreli tüketimde genetik yatkınlık da varsa kemik erimesine yol açabilmektedir.

Etiketler:

Bu yazı 22 Eylül Cumartesi 2012 saat 06:31 tarihinde Önemli Bilgiler, Sağlıkkategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
Önemli Uyarı Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır.Bu bilgiler yanlış ve hatalı olabilir yada zamanla geçerliliğini kaybedebilir.Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizden indirdiğiniz her türlü dosyayı virüs taramasından geçiriniz.Bu dosyaların güvenilirliğini garanti etmiyoruz.