AnaSayfa » Genel Kültür, Önemli Bilgiler

Güneş Tutulması Nedir-Güneş Tutulmasının Nedenleri Ve Dünyaya Etkileri Nelerdir?

17 Mayıs 2013 Hiç Yorum Yapılmamış
Reklam

güneş tutulması nedir etkileri 150x150 Güneş Tutulması Nedir Güneş Tutulmasının Nedenleri Ve Dünyaya Etkileri Nelerdir?Antalya Tübitak Ulusal gözlem evi 2013 gök takvimini açıkladı.Buna göre 2013 yılında 3 kez güneş tutlması yaşanacak.Bunlardan birisi de 25 mayısa denk gelmektedir.Peki Günş Tutulması Nedir-Güneş Tutulmasının Nedenleri Ve Dünyaya Etkileri Nelerdir?

Ayın dünya ile güneş arasına girmesiyle oluşan duruma güneş tutulması denir.Bunun çeşitleri vardır.Tam güneş tutulması, halkalı tutulması,parçalı güneş tutulması olmak üzere 3 çeşit güneş tutulması bulunmaktadır.

aaaaaa

Bu tutulmaların direk dünyaya ve insanlara etkileri olmamakla beraber insanların pskolojilerini etkileyebilmektedir.Bunun nedeni ise Kur’an da da geçen yıldız ve burçlardan dolayıdır.Herkesin yıldızına ve durumuna göre bu etkiler değişmektedir.Kur’an da geçen burç ve yıldızlar doğrudur,fakat bunun gelecekten haber vermesi ve günlük fal bölümü yanlış ve günahtır.Sadece yıldızların kişilik özellikleri doğrudur ve bu dikkate alınmalıdır.

Güneş ve ay tutulmasının bir deprem habercisi olduğu ise tam olarak doğru değildir.Bu nadir olabilecek ve denk gelebilecek bir durumdur.

Etiketler:

Bu yazı 17 Mayıs Cuma 2013 saat 08:47 tarihinde Genel Kültür, Önemli Bilgilerkategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
Önemli Uyarı Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır.Bu bilgiler yanlış ve hatalı olabilir yada zamanla geçerliliğini kaybedebilir.Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizden indirdiğiniz her türlü dosyayı virüs taramasından geçiriniz.Bu dosyaların güvenilirliğini garanti etmiyoruz.