AnaSayfa » Önemli Bilgiler, Sağlık

Kahvenin Faydaları ve Zararları-Kahve Çarpıntı Yapar Mı?

30 Ekim 2012 Hiç Yorum Yapılmamış
Reklam

KAHVENİN FAYDALARI 150x150 Kahvenin Faydaları ve Zararları Kahve Çarpıntı Yapar Mı?Kahvenin sık tüketildiği takdirde bağımlılık yaptığı deneylerle ve araştırmalarla kanıtlanmıştır.Amerika’da yapılan diğer bir araştırmaya göre ise günde içilen bir fincan kahvenin baş ağrısına,karaciğer ve mide rahatsızlıklarına iyi geldiği kanıtlamıştır.Peki kahve çarpıntı yapar mı?Kahvenin faydaları zararları ve ayrıntılar…

Kahvenin Faydaları;

Kahve yeşil ve siyah çay gibi bir antioksidandır ve kanseri ve kansere yol açan hücrelerin çoğalmasını önler.

Kahve migreni tetiklerken baş ağrısına iyi geliyor.%40 oranında baş ağrısını engelliyo.

Kahve bilinenin aksine selülite iyi geliyor.Bu yapılan çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Düzenli kahve tüketenlerin siroz rahatsızlığından korunduğu görülmüştür.

aaaaaa

Kahvenin zararları;

Düzenli olarak günde 4-5 fincan kahve tüketenler üzerinde Yapılan araştırmada bu kişilerin tansiyonlarının hızla yükseldiği görülmüştür.

Kahvenin içerdiği kafein sebebiyle kalp ritminin bozulmasına yol açtığı gözlenmiştir.

Midede ülser rahatsızlığı lanların ülserini tetikler.Ülser yapmaz fakat ağrıyı arttırıcı etkiye sahiptir.

Kahve çarpıntı yapar mı?

Kalbi ve kalp ritmini etkilediği için çarpıntı yapma olasılığı vardır.Fakat bu olasılık aşırı tüketildiğinde daha çok yüksektir.Aşırı tüketilmediği takdirde çarpıntı yapma olasılığı düşüktür.





Etiketler:

Bu yazı 30 Ekim Salı 2012 saat 05:32 tarihinde Önemli Bilgiler, Sağlıkkategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
Önemli Uyarı Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır.Bu bilgiler yanlış ve hatalı olabilir yada zamanla geçerliliğini kaybedebilir.Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizden indirdiğiniz her türlü dosyayı virüs taramasından geçiriniz.Bu dosyaların güvenilirliğini garanti etmiyoruz.