AnaSayfa » Önemli Bilgiler, Sağlık

Karın Şişkinliğinin Nedenleri Ve Çözüm Yolları Nelerdir?

9 Eylül 2013 Hiç Yorum Yapılmamış
Reklam

Karın Şişkinliğinin Nedenleri Ve Çözüm Yolları Nelerdir 150x150 Karın Şişkinliğinin Nedenleri Ve Çözüm Yolları Nelerdir?Karın şişkinliği bir çok insanın ortak derdi.Erkeklerde de görülmekle beraber daha çok bayanlarda görülen bu rahatsızlığın bir çok sebebi olabilir.Herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişilerde genellikle düzensiz beslenme ve hareketsizlik gibi bir çok sebebe bağlı olabiliyor.Karın Şişkinliğinin Nedenleri Ve Çözüm Yolları Nelerdir?

Karın şişkinliği bir çok insanın ortak derdi.Erkeklerde de görülmekle beraber daha çok bayanlarda görülen bu rahatsızlığın bir çok sebebi olabilir.Herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişilerde genellikle düzensiz beslenme ve hareketsizlik gibi bir çok sebebe bağlı olabiliyor.

Karın Şişkinliğinin Nedenleri Nelerdir?

Kabızlığın en çok görülen nedenleri hareketsiz yaşam,yetersiz sıvı tüketimi,düzensiz beslenme ve stres olarak bilinmektedir.Ayrıca katı ve lif oranı düşük gıdalarla beslenmek de karın şişkinliğine neden olabilmektedir.Kabızlık ve şişkinlik çeken kişilerin bu süre zarfında Muz, şeftali, tatlı elma, asitli içecekler, beyaz ekmek vs. bazı yiyeceklerden uzak durması gerekmektedir.

Karın Şişkinliğinin Çözüm Yolları Nelerdir?

aaaaaa

Öncelikli ve en önemli etken sıvı tüketimidir.Günde en az 2-3 lt. su tüketmelidir.

Düzenli beslenmeli az az ve sık sık beslenmelidir.Bu metebolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olacaktır.

Lif yönünden zengin gıdalarla beslenmek gerekir.

Uzun süre aç kalmamalıdır,

Meyveleri ve sebzeleri mümkün olduğunca kabuklarıyla birlikte tüketmelidir.

En son olarak da egzersiz ve hareket yapmalıdır.Günde en az yarım saat yürüyüş bile çok etkili olacaktır.

Etiketler:

Bu yazı 9 Eylül Pazartesi 2013 saat 13:51 tarihinde Önemli Bilgiler, Sağlıkkategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
Önemli Uyarı Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır.Bu bilgiler yanlış ve hatalı olabilir yada zamanla geçerliliğini kaybedebilir.Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizden indirdiğiniz her türlü dosyayı virüs taramasından geçiriniz.Bu dosyaların güvenilirliğini garanti etmiyoruz.