Kunut Duaları Okunuşu Ve Anlamı-Kunut Duaları Sesli Dinle

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

kunut duaları 150x150 Kunut Duaları Okunuşu Ve Anlamı Kunut Duaları Sesli DinleKunut duaları vitir namazında okunan çok faziletli bir duadır.Kunut dualarının anlamını hiç merak ettiniz mi?Eğer hala ezbere bilmiyorsanız ve ezberlemek istiyorsanız bu haberimizin devamını okuyabilirsiniz.Vitir namazı kılarken kunut dualarını bilmiyorsak ne okumalıyız?tüm bu soruların vevapları ve sesli kunut duaları haberimizin devamında.Kunut Duaları Okunuşu Ve Anlamı-Kunut Duaları Sesli Dinle

Eğer kunut dualarını henüz ezberlemediyseniz ezberlemeniz gerekir.Çünkü bilmemek mazeret değildir ve öğrenebilirsiniz.Ezberleyene kadarsa bu dua yerine rabbena duaları veya herhangi başka bir dua okuyabilirsiniz.

1. KUNUT DUASI;Allâhümme innâ nesteînüke ve nesteğfiruke ve nestehdîke ve nü’minübike ve netûbü ileyke ve netevekkelü aleyke ve nüsnî aleykelhayre küllehu neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük.

ANLAMI

Rabbimiz, senden yardım, senden mağfiret, senden hidayet dileriz. Sana iman ederiz, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bütün hayırlar üzerine sana sena ederiz. Sana şükreder bütün nimetlerini itiraf ederiz. Seni ve nimetlerini inkar etmeyiz. Ve sana isyan edenleri kökünden sökercesine atıp terk ederiz.

2. KUNUT DUASI

Allâhümme iyyâke na’büdü ve leke nusallî ve nescüdü ve illeyke nes’â ve nahfidü nercü rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffari mülhık.  

ANLAMI;

Rabbimiz, biz yalnız sana ibadet ederiz. Senin rızan için namaz kılar ve secde ederiz. Senin rızana uygun çalışırız, koşarız. Senin rahmetini dileriz ve senin azabından korkarız. Gerçekten senin azabın kafirlere ulaşıcıdır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>