AnaSayfa » Kadınca, Sağlık, Spor-Egzersiz

Mekik Çekmenin Faydaları Neler-Günde Kaç Tane Mekik Çekilmelidir?

11 Ekim 2012 Hiç Yorum Yapılmamış
Reklam

evde karin kasi yapma 150x150 Mekik Çekmenin Faydaları Neler Günde Kaç Tane Mekik Çekilmelidir?Spor yapmak deyince akla gelen şeylerden birisi de mekik çekmektir.Karın bölgesinde yağlanma olanlar ve göbek eritmek isteyenler genellikle mekik çekmeye başvururlar.Peki doğru mekik nasıl çekilir?Günde kaç tane mekik çekmek gerekir ve mekikin diğer faydaları…

İnsanların en çok sorun yaşadığı bölge karındır.Kadın erkek herkes düz ve yağsız bir karına sahip olmak ister.Bu yüzden mekik bölgesel zayıflama ve karın için en güzel egzersizdir denebilir.Fakat doğru yapmak çok önemlidir.Mekik çekerken boyuna yüklenilmemeli ve boyun zedelenmemelidir.Bu yüzden kollar açık halde mekik çekmelidir.

Mekik Çekmenin Faydaları;

aaaaaa

Mekik çekmek karın kaslarını çalıştırdığından bel ve karın kaslarının gelişmesini ve bölgesel zayıflamayı sağlar.

Bayanlarda bel kıvrımlarının oluşmasını sağlar,erkeklerde ise sert bir görünüm kazandırır.

Mekik çekerek karın ve bel bölgelerinde istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Ama düzenli olarak 2-3 ay devam edin. Ve istediğiniz sonuca ulaştığınız zaman mekik çekmeyi bırakmayın. Sayı olarak azaltsanız da devam edin.

Düz bir karına sahip olmak istiyorsanız günde 30 mekik çekmelisiniz.

Etiketler:

Bu yazı 11 Ekim Perşembe 2012 saat 04:50 tarihinde Kadınca, Sağlık, Spor-Egzersizkategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
Önemli Uyarı Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır.Bu bilgiler yanlış ve hatalı olabilir yada zamanla geçerliliğini kaybedebilir.Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizden indirdiğiniz her türlü dosyayı virüs taramasından geçiriniz.Bu dosyaların güvenilirliğini garanti etmiyoruz.