AnaSayfa » Pratik Bilgiler

Patlıcan Kızartırken Çok Yağ Çekmemesi İçin Ne Yapılmalı?

15 Mayıs 2013 Hiç Yorum Yapılmamış
Reklam

Patlıcan Kızartırken Çok Yağ Çekmemesi İçin Ne Yapılmalı 150x150 Patlıcan Kızartırken Çok Yağ Çekmemesi İçin Ne Yapılmalı?Kızartma yaz aylarının vazgeçilmez menüsüdür.Özellikle karışık kızartma herkesin vazgeçilmezidir.Fakat fazla yağlı olması nedeniyle ayda 1 veya 2 den fazla yenmemesi gerekir.Ayrıca fazla yağ çekmemesi için yapılabilecek bazı önlemler de vardır.Patlıcan Kızartırken Çok Yağ Çekmemesi İçin Ne Yapılmalı?

aaaaaa

Kızartma yaz aylarının vazgeçilmez menüsüdür.Özellikle karışık kızartma herkesin vazgeçilmezidir.Fakat fazla yağlı olması nedeniyle ayda 1 veya 2 den fazla yenmemesi gerekir.Ayrıca fazla yağ çekmemesi için yapılabilecek bazı önlemler de vardır.

Patlıcanın yağ çekmemesi için soyup doğradıktan sonra tuzlu suda bekletmeniz gerekir.Bu hem kararmamasını sağlayacak hem de yağı çok çekmemesini sağlayacaktır.Patlıcanın süngersi bir yapısı olduğu için direk yağa atıldığı takdirde fazlasıyla yağı içerisine çeker.Öncesinde suya ıslatıldığında suyu içerisine çeker ve yağı çekmesine engel olur.Eğer sıçramasından endişe ederseniz güzelce kurulayıp ağzını kapakla kapatmanız yeterli olacaktır.

Etiketler:

Bu yazı 15 Mayıs Çarşamba 2013 saat 08:24 tarihinde Pratik Bilgilerkategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
Önemli Uyarı Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır.Bu bilgiler yanlış ve hatalı olabilir yada zamanla geçerliliğini kaybedebilir.Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizden indirdiğiniz her türlü dosyayı virüs taramasından geçiriniz.Bu dosyaların güvenilirliğini garanti etmiyoruz.