AnaSayfa » Şifalı Bitkiler, Yaşam Haberleri

Rezenenin Faydaları Nelerdir? Rezene Çayının Faydaları Ve Yan Etkileri…

3 Eylül 2012 Hiç Yorum Yapılmamış
Reklam

800px Finocchio 150x150 Rezenenin Faydaları Nelerdir? Rezene Çayının Faydaları Ve Yan Etkileri...Rezene boyu yaklaşık 2 metreye kadar uzanan ve yıllarca yaşayabilen şifalı bir bitkidir.Rezene çayının faydaları ve yan etkileri…

Rezene özellikle sindirim sistemini düzenlemede ve sindirim sorunlarını gidermede son derece etkilidir.Özellikle bebeklerdeki gaz sancısını gidermek için de çok faydalıdır.Emziren annelerin her gün muhakkak 1 fincan rezene çayı içmelerini uzmanlar tavsiye ediyor.Anne sütünün kalitesi bebeğin de sağlıklı olmasına sebep olur.Yetişkinlerde de mide ve gaz sancıları için son derece etkilirdir.Soğuk algınlığında ve kesilmeyen öksürüklerde de çok iyi gelmektedir.Her gün 1 fincan tüketilen rezene stresi de azaltarak rahat bir uyku uyumanıza yardımcı olur.

aaaaaa

Rezenenin Yan Etkileri ve Zararları nelerdir?

Rezene çayı iştah açar ve özellikle iştahsız kişilerin kullanması tavsiye edilir. Migren gibi geçmeyen baş ağrılarına da çok iyi gelen rezene oldukça faydalı bir bitkidir. İdrar söktürür ve idrar zoru rahatsızlığına çok iyi gelir. Kalp rahatsızlığı olan kişilerin içmesi tavsiye edilir. Adet düzensizliği çeken bayanlar içinde düzenleyicidir.

Etiketler:

Bu yazı 3 Eylül Pazartesi 2012 saat 07:24 tarihinde Şifalı Bitkiler, Yaşam Haberlerikategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
Önemli Uyarı Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır.Bu bilgiler yanlış ve hatalı olabilir yada zamanla geçerliliğini kaybedebilir.Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizden indirdiğiniz her türlü dosyayı virüs taramasından geçiriniz.Bu dosyaların güvenilirliğini garanti etmiyoruz.