AnaSayfa » Dizi Haberleri

Sıntır ve Paddis Ne Demek?

6 Kasım 2013 Hiç Yorum Yapılmamış
Reklam

Sıntır paddis Ne Demek 150x150 Sıntır ve Paddis Ne Demek?Son günlerin en çok izlenen dizilerinden birisi ”Çalı kuşu”.Baş rollerinde Fahriye Evcen ve Burak Özçivit’in oynadığı Çalı Kuşu romanından diziye uyarlanan yapım oldukça ses getirdi ve beğenildi.Bu dizide günümüzde pek kullanılmayan eski kelimelere sıkça yer verilmekte.Bunlardan birisi de ”sıntır ve paddis ”.Sıntır ve paddis Ne Demek?

Daha önce sinemaya uyarlanan ve oldukça ses getiren Çalıkuşu,dizi olarak da oldukça beğenildi.Bu da uzun sezonlar ekranlarda görebileceğimiz anlamına geliyor.

aaaaaa

Dizide Kamran ve Feride’nin sık sık birbirine takılmak  için kullandığı kelimeler var.

Sıntır;Kelime manası beceriksiz demek.

Paddis;PAddis ise patatesin kısaltması.yani paddis patates anlamına geliyor.

Etiketler:

Bu yazı 6 Kasım Çarşamba 2013 saat 08:18 tarihinde Dizi Haberlerikategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
Önemli Uyarı Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır.Bu bilgiler yanlış ve hatalı olabilir yada zamanla geçerliliğini kaybedebilir.Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizden indirdiğiniz her türlü dosyayı virüs taramasından geçiriniz.Bu dosyaların güvenilirliğini garanti etmiyoruz.