AnaSayfa » Önemli Bilgiler, Şifalı Besinler

Tarçının Faydaları-Tarçının Faydaları Nelerdir?

10 Kasım 2012 Hiç Yorum Yapılmamış
Reklam

beslenme4 150x150 Tarçının Faydaları Tarçının Faydaları Nelerdir?Sık sık kullandığımız hemen her evde bulunan ve tam bir şifa kaynağı olan tarçının faydalarını hiç merak ettiniz mi.Özellikle tatlılarda sıklıkla kullandığımız ve severek yediğimiz Tarçının Faydaları-Tarçının Faydaları Nelerdir?

Tarçının Faydaları;

Tarçının en bilinen ve önemli özelliği kan şekerini düşürmesi ve dengelemesidir.Uzmanlar şeker hastalarının tarçın tüketmesini ısrarla vurguluyor.

Tarçının koklanması hafızayı kuvvetlendirir.

aaaaaa

Bal ya da limonla alındığı takdirde soğuk algınlığı ve gribe iyi gelir.

Bakterilerin vucuda yayılmasını önler.

Adet öncesi gerginliklerini ve hassasiyeti giderir.

Tarçın şeker metabolizmasını yaklaşık 20 kat kadar hızlandırmaktadır. Bu etki kan şekerinde düşmeye yol açmaktadır.

Mide boşalma zamanını uzatması nedeniyle ani şeker yükselmelerini önlemesi ve insülin hormonunun daha etkili bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

Etiketler:

Bu yazı 10 Kasım Cumartesi 2012 saat 05:15 tarihinde Önemli Bilgiler, Şifalı Besinlerkategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
Önemli Uyarı Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır.Bu bilgiler yanlış ve hatalı olabilir yada zamanla geçerliliğini kaybedebilir.Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizden indirdiğiniz her türlü dosyayı virüs taramasından geçiriniz.Bu dosyaların güvenilirliğini garanti etmiyoruz.