AnaSayfa » Anadolu Haberleri

Yeni Büyükşehir Olacak 13 İl belli oldu

10 Mart 2012 Hiç Yorum Yapılmamış
Reklam

Bir ilin Büyükşehir olabilmesi için nufusunun 750 bini geçmesi gerekiyor. Son nufus sayımına göre bu sayıyı geçen toplam 13 il büyükşehir olacak.

Şuanda 16 il büyükşehir statüsünde görünüyor. Yeni 13 il ile birlikte bu sayı 29 olacak.  2014 yılında yapılması planlanan Yerel Sçimlerde toplam 29 Büyükşehir Belediye Başkanı seçilecek.

Yeni Büyükşehir olacak iller şu şekilde;

AYDIN

DENİZLİ

MUĞLA

TEKİRDAĞ

TRABZON

aaaaaa

ŞANLIURFA

KAHRAMANMARAŞ

BAKIKESİR

VAN

MANİSA

HATAY

MALATYA

MARDİN

Ak Parti, 2011 depreminde büyük zarar gören VAN’ı da Büyükşehir Belediyesi yapacak.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Bu yazı 10 Mart Cumartesi 2012 saat 15:38 tarihinde Anadolu Haberlerikategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
Önemli Uyarı Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır.Bu bilgiler yanlış ve hatalı olabilir yada zamanla geçerliliğini kaybedebilir.Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizden indirdiğiniz her türlü dosyayı virüs taramasından geçiriniz.Bu dosyaların güvenilirliğini garanti etmiyoruz.